Informacje

SQT Biomicroneedling vs Mezoterapia Mikroigłowa, Dermapen i Roller

Jaka jest różnica między zabiegami SQT Biomicroneedling, a zabiegami Mezoterapii, Dermapen lub z użyciem Rollera?

Kluczowym składnikiem produktów SQT jest Spongilla Spicules.
Biomikroigły są mniejsze i delikatniejsze, docierają głębiej i nie uszkadzają skóry.

Mezoterapia Mikroigłowa czym jest...

Przy konwencjonalnych metodach pielęgnacji skóry składniki aktywne mogą wnikać jedynie w warstwę barierową naskórka (czyli warstwę rogową naskórka), co jest mało praktyczne (tylko ok. 0,3% skuteczności), stąd popularność mikronakłuwania np. Rollerem lub Dermapenem w zabiegach profesjonalnych.

Tradycyjna terapia mikroigłowa, zwykle wykorzystuje mikroigły rolkowe lub dermapeny. Metalowe igły są wprowadzane pod skórę siłą zewnętrzną, sztucznie tworząc tysiące drobnych ran w naskórku, stymulując skórę do samoleczenia i pobudzając ją do produkcji większej ilości kolagenu. Po zabiegu mikronakłuwania komórki warstwy rogowej naskórka odpadną, a tekstura skóry ulegnie względnej poprawie. Po kilku zabiegach większość problemów w warstwie naskórka skóry można rozwiązać i poprawić. Dlatego metalowe mikroigłowanie jest szeroko stosowane w dermatologii do leczenia różnych problemów skórnych, zwłaszcza trądziku, rozszerzonych porów, blizn itp.

Metalowe mikroigły stymulują również skórę właściwą, aktywując zdolność skóry do samoleczenia i promując produkcję kolagenu, zwiększając grubość naskórka o około osiem procent, z wynikami porównywalnymi do chirurgii plastycznej, laserowej i wypełniającej.

Ograniczenia Mezoterapii Mikroigłowej

Głównym ograniczeniem metalowej igły jest jej grubość (0,2 mm), przez co zabieg jest bolesny i musi być stosowany w połączeniu ze środkiem znieczulającym naskórek, takim jak żel z lidokainą lub jej roztworem około 5%. Ponadto zabieg nieuchronnie przebije naczynka skóry, co doprowadzi do krwawienia całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi, czyniąc ją bardzo podatną na zakażenia i powstawanie ranek, dlatego po zabiegu należy zastosować medyczne produkty regenerujące.

Jednocześnie metalowe igły są klasyfikowane jako wyroby medyczne i ich zastosowanie jest ograniczone do placówek medycznych takich jak gabinety dermatologiczne czy placówki estetyczne, a od zabiegowca wymagane są kwalifikacje zawodowe.

Biomicroneedling czyil biologiczna mikroskopijna igła...

Spikule gąbki czyli biomikroigły to zasadniczo nienaruszone spikule o długości zwykle od 200 do 300 mikronów, które mogą dotrzeć do warstwy podstawowej skóry i stymulować samoleczenie i regenerację ludzkich komórek skóry. Tak doskonałe spikule tworzą mikro kanały, które są doskonałą drogą do skóry właściwej dla składników aktywnych takich jak kwas hialironowy, betagluken, fibronektyna, peptydy i wiele innych bogatych składników zawartych w produktach SQT.

W ciągu 5 minut 3 miliny biomikroigieł przebijają się przez barierę naskórkową, bez przerwania ciągłości skóry, bez krwawienia, bez znieczulenia, bez użycia dodatkowych urządzeń kosmetycznych czy medycznych, nie wywołując stanu zapalnego w skórze. Zmniejszając tym samym ryzyko infekcji lub trwałego uszkodzenia skóry.

Zasada biomikronakłuwania polega na wprowadzeniu w głąb skóry po przez masaż dłońmi wielu maleńkich igiełek biologicznych. W krótkim czasie biomikroigły mogą wytworzyć około 3 milionów mikroskopijnych kanałów, przechodząc przez naskórek i skórę właściwą komórek, dzięki czemu składniki aktywne mogą wniknąć w podstawę skóry, wypłycając zmarszczki, rozjaśniając przebarwienia, naprawiając, niwelując rozstępy lub blizny.

Biomicroneedling VS. Mezoterapia

W porównaniu z tradycyjnymi metalowymi igłami, biomikroigły są mniejsze i delikatniejsze (1g 99% hydrolizowanej gąbki zawiera około 5-6 milionów igieł), podczas zabiegów towarzyszące im uczucie pieczenia jest lżejsze niż w przypadku zabiegu z użyciem igły metalowej, nie jest potrzebny środek znieczulający naskórek, a ponieważ Spikule gąbczaste są wyjątkowo delikatne, proces wprowadzania nie przebija naczyń krwionośnych, nie ma krwawienia, a rana jest bardzo mała (niewidoczna), co znacznie zmniejsza ryzyko infekcji. Spikule gąbczaste są dużo łatwiejsze w pielęgnacji po zabiegowej i mają krótki czas rekonwalescencji, proces regeneracji skóry skrócony jest z 28 do 7 dni, (makijaż następnego dnia można nakładać normalnie przy użyciu niewielkiej ilości produktu). Zestawy Zabiegowe SQT Biomicroneedling wzbogacone są w wysokiej jakości składniki aktywne w przeciwieństwie do zabiegów mezoterapii, w których wykonanie zabiegu wymaga zakupu odpowiednich preparatów, często skupiających się na rozwiązaniu tylko jednego problemu skórnego na raz.   Profesjonalna linia, spongilla spicules zużywa około 0,5-1g, na produkt jednorazowo, co zmniejsza sterylizację konserwującą i inne procesy, ale także zasadniczo eliminuje problem infekcji krzyżowej. Gąbczasta spikula zaliczana jest do materiałów kosmetycznych, więc nie ma ograniczeń co do miejsca aplikacji i może być stosowana w gabinetach kosmetycznych, studiach oraz w domu do codziennej pielęgnacji skóry. Ze względu na swoje właściwości proszkowe może być dodawana jako pojedynczy składnik do codziennych produktów pielęgnacji domowej, takich jak kremy i maseczki, oprócz produktów profesjonalnych, dzięki czemu ma szerokie i dobre perspektywy zastosowania.

Dodaj komentarz