Efekty SQT, Informacje

Badanie pilotażowe SQT Biomicroneedling

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA NAUKOWO

Badanie pilotażowe SQT Biomicroneedling zostały przeprowadzone przez Panią Doktor Izabelę Załęską. W badaniu wzięło udział 10 kobiet, o fototypie wg Fitzpatricka II-IV, w wieku od 35 do 60 lat, zamieszkujących obszar dużego miasta >500 000 mieszkańców. Dobrano probantów o skórze z oznakami starzenia. Każdy uczestnik badania wypełnił oświadczenie o zapewnieniu niezmiennych warunków życia podczas trwania badań.

Badanie pilotażowe SQT Biomicroneedling nad wykorzystaniem biomikroigieł, czyli drobinek uzyskiwanych z gąbek morskich i słodkowodnych, stanowią przedmiot zainteresowania naukowców na całym globie. Ich zdolność do tworzenia mikroskopijnych kanalików w skórze oraz utrzymywania się w niej przez 72-120 godzin, przyciąga uwagę badaczy z różnych dziedzin.

W roli wyłącznego dystrybutora produktów kosmetycznych marki SQT Biomicroneedling w Polsce, aktywnie wspieramy badania mające na celu lepsze zrozumienie potencjału oraz skuteczności produktów oferowanych przez tę renomowaną markę. Nasze zaangażowanie w badania obejmuje szerokie spektrum parametrów, takich jak wpływ preparatów opartych na innowacyjnej biotechnologii SQT Biomicroneedling na różnorodne aspekty skóry.

Po serii 4 zabiegów wykazano:

W niniejszej pracy zbadano wpływ preparatu opartego na biomikroigłach z gatunku Spongilla spicules na parametry skóry kobiet z widocznymi oznakami starzenia.

1. Istotne statystycznie obniżenie echgeniczności skóry właściwościwej średnio o 33,39%, co świadczy o wzroście jej nawodnienia i ukrwienia oraz o obniżeniu się stanu zapalnego skóry.

2. Istotne statystycznie pogrubienie skóry właściwej o średnio 8,1%, co dodatkowo sugeruje, iż poprawie uległo nawodnienie tej warstwy, można domniemywać o rozpoczęciu się procesu neokolagenezy, który potrwa do 90 dni po zakończonej serii zabiegowej.

3. Wykazano widoczną w analizie multispektralnej:
Muktispektralna analiza skóry to innowacyjne komputerowe badanie, które poprzez skanowanie twarzy pacjenta, wykorzystuje obrazowanie multispektralne i wykonuje pomiar podstawowych parametrów skóry.

REDUKCJĘ:

linii marionetki, bruzd nosowo wargowych, zmarszczek okolicy oka, zasinień pod oczami, przebarwień w okolicy czoła, rumienia w środkowej części policzków

POPRAWĘ:

seboregulacji, czyli wyregulowanie działania gruczołów łojowych oraz łagodzenie stanów zapalnych.

OCZYSZCZENIE:

i zmniejszenie widoczności ujść gruczołów łojowych w okolicy nosa

4. Obniżenie pH o 0,53. Zakwaszenie odczynu skóry pozwala na poprawę funkcji bariery hydrolipidowej (składniki lipidowe i ceramidy są syntezowane przez enzymy w kwaśnym pH). Dodatkowo kwaśne pH sprzyja seboregulacji i wspiera działanie antybakteryjne, redukując trądzik.

5. Obniżenie TEWL o 6% po serii zabiegów, co wskazuje na poprawę funkcji barierowych skóry i pośredni wpływa na nawilżenie skóry.

6. Wzrost nawilżenia naskórka o 1,9% po 4 zabiegach, co najpewniej jest efektem poprawy funkcji barierowych skóry, wykazanych przy poprzednich pomiarach.

Skalarna ocena efektów: Ocena skalarna została wykonana przez niezależnego eksperta przed sesją zabiegową oraz 2 tygodnie po ostatnim zabiegu.

Czterostopniowa Skala Glogau

7. Wykazała poprawę u wszystkich pacjentów o jeden stopień w skali Glogau, 4 stopniowa skala służy do oceny stopni zaawansowania starzenia się skóry.

Na podstawie zaprezentowanej skali możemy śmiało stwierdzić, iż seria 4 zabiegów może odmłodzić skórę o około 10lat.

Typ I – ,,Brak zmarszczek”- ok. 20-30 lat

  • wczesne fotostarzenie
  • wczesny etap starzenia się skóry – osoby młode bez zmarszczek lub z dyskretnie zaznaczonymi zmarszczkami mimicznymi i przebarwieniami; brak ognisk rogowacenia słonecznego.

Typ II – ,,Zmarszczki w ruchu”- ok. 30-40 lat

  • wczesne lub średnio nasilone fotostarzenie
  • wczesne umiarkowanie zaawansowane objawy starzenia się: zmarszczki mimiczne (nasilające się przy ruchach mimicznych twarzy), zmarszczki statyczne (obecne niezależnie od ruchów mimicznych twarzy), stopniowa utrata elastyczności skóry i jej suchość, skłonność do przebarwień, pojawianie się ognisk rogowacenia słonecznego.

Typ III – ,,Zmarszczki w spoczynku”- 40 lat i więcej

  • zaawansowane fotostarzenie
  • zaawansowane fotostarzenie. Widoczne są zmarszczki mimiczne i spoczynkowe (tzw. statyczne – są obecne na stałe, nie mają związku z mimiką twarzy). Są już widoczne żółte przebarwienia i teleangiektazje (rozszerzone drobne naczynia krwionośne), ogniska rogowacenia słonecznego.

Typ IV – ,,Tylko zmarszczki” – szósta bądź siódma dekada życia

  • ciężkie fotostarzenie
  • nasilone, zaawansowane fotostarzenie, uogólnione zmarszczki, wiotkość skóry, liczne plamy i przebarwienia, nasilone rogowacenie słoneczne. Odcień skóry zmienia się na szarożółty.

Skala WSRS

8. Ocena stopnia poprawy głębokości zmarszczek po wykonaniu serii zabiegów SQT w skali WSRS wykazała wynik na poziomie 2 stopnia.
Badanie pilotażowe SQT Biomicroneedling

Pięciostopniowa Skala Zadowolenia Pacjentów

9. Poproszono aby każdy z badanych ocenił stopień zadowolenia z terapii, zarówno po 1 zabiegu jak i
tydzień po zakończonej terapii. Skala według której pacjenci oceniali efekty, wyglądała następująco:
1- Niezadowolona
2- Nie zrobiłabym więcej terapii
3- Umiarkowanie zadowolona
4- Zadowolona
5- Bardzo zadowolona

Po 1 zabiegu średnia ocena wyniosła 4,5; natomiast tydzień po pełnej serii 4,9. Dodatkowo badani w ankiecie zamieścili komentarze o widocznych efektach terapii i ich chęci powtórzenia zabiegu po zakończeniu procesu badawczego.

Badanie pilotażowe SQT Biomicroneedling

Podsumowując:

Badanie pilotażowe SQT Biomicroneedling – wyniki wykazały istotne ulepszenie nawilżenia skóry, co objawiało się zmniejszeniem transepidermalnej utraty wody, zwiększeniem nawodnienia stratum corneum, oraz istotnym statystycznie obniżeniem echogeniczności skóry właściwej. Analiza statystyczna również wykazała znaczący wzrost grubości skóry właściwej. Ponadto, zaobserwowano obniżenie pH, poprawę funkcji barierowej skóry, oraz widoczną redukcję przebarwień, rumienia i zmarszczek.

Badania zostały również opublikowane w dwumiesięczniku Kosmetologa Estetyczna 5/2023 – Link do artykułu

Dodaj komentarz